Doradztwo dla firm Warszawa

Baza wiedzy

Asertywność bez tajemnic 

Asertywność jest ostatnio terminem modnym i powszechnie używanym. Nie wszyscy jednak wiedzą, co dokładnie oznacza. Tymczasem pod tym pojęciem kryje się umiejętność stawiania granic – najlepszy sposób na życie w dobrych relacjach zarówno z innymi jaki w zgodzie z samym sobą.  Na szczęście asertywność nie jest zakodowana w naszych genach – możemy uczyć się jej przez całe życie.
więcej »

Być profesjonalistką od stóp do głowy 

„Jak cię widzą, tak cię piszą” – to powiedzenie od lat nie traci na aktualności. Już w starożytności konkretne typy ubioru przypisywane były odpowiednim warstwom społecznym, a w czasach współczesnych często określają przynależność do wybranych grup zawodowych. W dzisiejszych czasach strój w świecie pracy ma coraz większe znaczenie.
więcej »

Zarządzanie czasem, zarządzanie sobą

Z jednej strony duża liczba zadań w pracy, zlecenia do wykonania na wczoraj, presja i bliskie deadline’y, a przy tym coraz więcej nowoczesnych „złodziejów czasu” i tendencja do odkładania spraw na później. Z drugiej strony potrzeba odpoczynku, chęć bycia z bliskimi i rozwijania pasji. Nic więc dziwnego, że efektywne zarządzanie czasem cieszy się ostatnio wielką popularnością – jest niezbędne niemal na co dzień!

Często spotykamy się z terminem „szkolenia miękkie” – co on oznacza?  Szkolenia z kompetencji miękkich, zwane też szkoleniami miękkimi, są poświęcone nabyciu lub udoskonaleniu konkretnych umiejętności psychospołecznych (zwykle jednej głównej kompetencji podczas kursu). Przybierają one najczęściej formułę warsztatową, w której potencjał pracy grupowej jest wielopłaszczyznowo wykorzystywany do usprawnienia i przyspieszenia procesu edukacji.

Komunikacja między lekarzem dentystą, a pacjentem

Komunikacja interpersonalna zachodzi przy każdej interakcji co najmniej dwóch osób. Nasze pojedyncze słowa, pytania, złożone wypowiedzi, gesty, spojrzenia, uśmiechy, ton głosu, niektóre dźwięki, ubiór, dotyk – to wszystko i wiele więcej składa się na codzienną komunikację. W sytuacjach dla nas ważnych lub trudnych komunikacja nabiera szczególnego znaczenia. A taką sytuacją jest dla wielu pacjentów wizyta u dentysty….

Profesjonalna obsługa klienta

Powszechna dostępność różnorodnych towarów na rynku powoduje, że klienci poza ceną i jakością towaru w znacznej mierze przywiązują też wagę do tego, jak są traktowani.

Work-life balance

Work-life balance to pojęcie, które od kilku lat coraz częściej pojawia się w polskich artykułach, wypowiedziach ekspertów i świadomości Polaków. Większość z nas słyszała to określenie, ale czy wiemy, co naprawdę kryje się pod tą nazwą? Termin „work-life balance” został wprowadzony w latach siedemdziesiątych XX wieku w Wielkiej Brytanii i jest najczęściej tłumaczony jako równowaga pomiędzy pracą, a życiem osobistym. Nie chodzi tutaj bynajmniej o złoty środek uzyskany na wadze z szalkami „praca” i „prywatność”.