KIKO Educational Solutions Sp. z o. o. realizuje międzynarodowy projekt COMVET “Developing communication competences among veterinary doctors“ w Partnerstwie Strategicznym z europejskimi liderami edukacji dorosłych: Synolic Ltd. z Grecji oraz Charakis Research & Consulting Ltd.
W projekcie zbadamy potrzeby edukacyjne, analizujemy systemy edukacyjne, a wynikiem projektu jest program szkoleniowy dla lekarzy weterynarii z zakresu komunikacji interpersonalnej z opiekunem (właścicielem) zwierzęcia – pacjenta.
COMVET- Doskonalenie umiejętności komunikacyjnych wśród lekarzy weterynarii
Akronim COMVET pochodzi od angielskich słów „communication – komunikacja oraz veterinarinary doctor – lekarz weterynarii.
Podsumowanie projektu
COMVET jest międzynarodowym projektem Partnerstwa Strategicznego realizowanego przez: KIKO Educational Solutions (koordynator projektu), Synolic Ltd z Grecji oraz Charakis Research & Consulting Ltd z Cypru.
Projekt rozpoczął się w październiku 2017 i będzie realizowany do września 2019r.
Projekt powstał w odpowiedzi na wyrażaną potrzebę aktywnych zawodowo lekarzy weterynarii doskonalenia kompetencji w obszarze komunikacji z klientem-właścicielem zwierząt.
Głównym celem projektu jest stworzenie programu szkoleniowego wraz z metodologią skierowanego specjalnie dla lekarzy weterynarii w temacie komunikacji interpersonalnej z klientem – właścicielem zwierzęcia (pacjenta).
Grupą docelową- odbiorcami rezultatów projektu są profesjonalni lekarze weterynarii. Jest to bardzo wyspecjalizowana grupa profesjonalistów, którzy po ukończeniu studiów muszą radzić sobie z różnymi specyficznymi sytuacjami w życiu zawodowym. Coraz częściej lekarze weterynarii stają przed problemem zmiany nastawienia swoich klientów, ich potrzeb oraz coraz bardziej wymagającego i czasami zaskakującego podejścia opiekunów zwierząt. Może to stanowić barierę jak i przysparzać stresów w pracy. Komunikacja z klientem (właścicielem zwierzęcia) jest bardzo specyficznym rodzajem kontaktu. Obejmuje umiejętności osobistej komunikacji, wymaga pewnego poziomu empatii, ale także wiedzy, jak prowadzić rozmowę z klientem, tak by otrzymać niezbędne informacje, aby skutecznie diagnozować problem, komunikować się podczas leczenia zwierzęcia-pacjenta, a także zachęcać opiekuna zwierzaka do kontynuowania leczenia i zakończenia całego procesu medycznego z sukcesem dla pacjenta.
Rozwijanie kompetencji komunikacyjnych z właścicielem na dzień dzisiejszy w większości krajów Unii Europejskiej nie jest obowiązkowe w procesie uniwersyteckiej edukacji medycznej lekarzy weterynarii.
Opracowanie głównego celu projektu – programu szkoleniowego i metodologii będzie poprzedzone profesjonalną międzynarodową analizą porównawczą systemów edukacyjnych lekarzy weterynarii w obszarze komunikacji z opiekunem pacjenta- zwierzęcia oraz kompleksową międzynarodową analizą potrzeb lekarzy weterynarii w obszarze komunikacji z opiekunem zwierzęcia.
Cele projektu zostaną osiągnięte poprzez różnorodne działania projektowe, międzynarodową wymianę wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie skutecznych i innowacyjnych metod edukacyjnych i szkoleniowych oraz doskonalenia umiejętności komunikacyjnych.
Więcej informacji na: www.comvet.pl oraz www.comvet.eu
Fotografia w nagłówku: Vadim Guzhva