Gaja zielona Ziemia

Opis projektu

„GAJA zielona Ziemia. Edukacja ekologiczna młodzieży poprzez sztukę to projekt zrealizowany przez ”Wyższą Szkołę Artystyczną w Warszawie wraz z Partnerami w tym KIKO Educational Solutions, współfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Celem projektu „GAJA zielona Ziemia” było podniesienie świadomości ekologicznej, w szczególności młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym poprzez udział w konkursie dotyczącym zmian klimatu i możliwości ich redukcji przy użyciu artystycznych form wyrazu, takich jak: film, zdjęcie, plakat i charakteryzacja.

002-marta_lis-1

Opis projektu

Projekt "Gaja zielona ziemia" oraz Konkurs, był skierowany do młodych twórców w wieku od 16 do 24 roku życia z całej Polski. Tematem były zmiany klimatu i możliwości ich redukcji przez człowieka widziany oczami artystów.

Młodzi ludzie mieli możliwość zapoznania się z zagadnieniami zmian klimatycznych, a następnie stworzenia dzieła prezentującego ich wizję tego problemu przy użyciu artystycznych form wyrazu, takich jak: 

  • plakat,
  • praca charakteryzatorska,
  • film,
  • zdjęcie. 

Każdej pracy towarzyszył opis prezentujący motywację, pomysł uczestnika konkursu w kontekście zmian klimatycznych i możliwości ich redukcji poprzez działalność człowieka.

Wernisaż prac młodych artystów, finalistów konkursu artystycznego „GAJA zielona Ziemia”

16 maja 2012 roku w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbył się wernisaż prac młodych artystów, finalistów konkursu artystycznego „GAJA zielona Ziemia”.

Podczas wernisażu zaprezentowano około 40 najlepszych prac młodych twórców w czterech kategoriach: plakat, praca charakteryzatorska, zdjęcie i film, obrazujących jak młodzi artyści widzą kwestie zmian klimatu na Ziemi. Dodatkową atrakcją była prezentacja wybranych prac charakteryzatorskich na żywo. 

Przechadzające się po Arkadach Kubickiego modelki w autorskich strojach studentów Wyższej Szkoły Artystycznej zrobiły niemałe wrażenie na przybyłych gościach. 

Ponadto cały wieczór uświetnił recital poezji Marleny Zynger. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za cudowne artystyczne doznania!

Inne projekty